Diplomski studij: Prevoditeljsko-kulturološki smjer

Studij

Novi program

Stari program

U akademskoj 2024./25. godini počinje postupni prelazak na novi studijski program. Prema novom programu izvodit će se nastava na prvoj godini prijediplomskog studija, dok će se na drugoj i trećoj godini prijediplomskog studija te na diplomskom studiju nastava i dalje izvoditi prema starom programu.

Na prevoditeljsko-kulturološkom smjeru studenti stječu 16 ECTS bodova polazeći Češke jezične vježbe I – IV te 8 ECTS bodova polazeći Češki prijevodni seminar I – IV. Osim toga upisuju još najmanje šest kolegija iz unutarnje izbornosti, koji im donose 18 ECTS bodova, dok dodatna 3 ECTS boda mogu steći upisujući kolegij bilo iz unutarnje bilo iz vanjske izbornosti. Diplomski rad nosi 15 ECTS bodova i njegova se tema s mentorom mora dogovoriti najkasnije na početku IV. semestra studija.

Svi podaci o kolegijima koji se izvode u tekućoj akademskoj godini, uključujući i podatke o ponuđenim izbornim kolegijima, mogu se naći u izvedbenom planu. Vrijeme i prostorija izvođenja nastave za svaki kolegij navedeni su u rasporedu sati.

SHEMA STUDIJA

SemestarKolegiji
IČeške jezične vježbe I
Češki prijevodni seminar I
IIČeške jezične vježbe II
Češki prijevodni seminar II
IIIČeške jezične vježbe III
Češki prijevodni seminar III
Izborni kolegij**
IVČeške jezične vježbe IV
Češki prijevodni seminar IV
Diplomski rad
15 ECTS-a
* Studenti upisuju najmanje šest kolegija iz unutarnje izbornosti.
** Studenti upisuju dodatni sedmi izborni kolegij bilo iz unutarnje bilo iz vanjske izbornosti.